Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Gostyniu

W miniony weekend kolarze MLKSu Wieluń brali udział w kolejnym wyścigu z cyklu Pucharu Polski w Gostyniu.

W pierwszym dniu zmagań rozegrana została jazda indywidualna na czas. Najlepiej z wieluńskich kolarzy zaprezentował się Cezary Bzdak, zajmując w kategorii juniorów młodszych 12 miejsce. W juniorach Adam Kuś finiszował na 40 pozycji. Nasz klub reprezentowały tylko dwie zawodniczki, Marta Glapa była 20, a Sandra Bralińska 32. Tym samym dziewczyny i Czarek zdobyli kolejne punkty potrzebne do zapewnienia sobie uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W niedzielę rozegrano kolejne wyścigi, tym razem ze startu wspólnego. Po bardzo emocjonującym wyścigu, pełnym ucieczek i pogoni Adam Kuś w juniorach zajął bardzo wysokie 4 miejsce, ustępując tylko zwycięzcy Adrianowi Brzozowskiemu z SMS Toruń oraz zawodnikom KTK Kalisz- Przemysławowi Kuświakowi i Szymonowi Krawczykowi. W juniorach młodszych Cezary Bzdak finiszował na 6 miejscu. Czarek miał niestety pecha, uczestniczył w kraksie i prawie 20 km samotnie gonił grupę. W tej samej kategorii Mateusz Kotala zajął 70 lokatę. Warto dodać, że młodzi kolarze mieli do przejechania 94 km.
Pech nie ominął także wieluńskich kolarek. Dziewczęta walczyły na dystansie 38 km, a już na pierwszych kilometrach Dominika Włodarczyk uczestniczyła w poważnej kraksie i niestety nie ukończyła zmagań. W tej grupie Marta Glapa zajęła 27 lokatę, a Sandra Bralińska 37. W tym samym czasie, co juniorki młodsze, na trasie odbywał się wyścig juniorek i elity kobiet. Panie miały do przejechania 5 rund po 19 km. Z dobrej strony pokazała się juniorka Marta Jajczak, która zajęła 9 lokatę. Równie dobrze zaprezentowała się Katarzyna Jajczak startująca w kategorii młodziczek. Kasia finiszowała na 12 pozycji. W młodzikach Mateusz Włodarczyk zajął 29 lokatę.

Zdjęcia: Magda Tkacz Photography