Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Zwycięstwo w Strzelcach Krajeńskich!

Strzelce Krajeńskie były organizatorem 1 serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.
Na 80 km trasie wyścigu Elity Kobiet pomimo kłopotów sprzętowych (zniszczone tylne koło) i pogoni za czołówkom świetnie poradziła sobie nasza Juniorka Dominika Włodarczyk.

Na metę pierwsza wpadła 4 osobowa ucieczka seniorek.Za ucieczką wjechał rozpędzony peleton z którego najlepiej finiszowała Dominika i to ona zgarnęła wygraną w kategorii Juniorek. Na 20 pozycji zmagania ukończyła Sandra Bralińska, 23 była Marta Glapa.

W 100 km wyścigu juniorów aktywnie jechał Mateusz Włodarczyk, który ostatecznie finiszując z peletonu wywalczył 42 pozycje.

W wyścigu młodziczek 36 była Julia Pietrzak, 45 Klaudia Piśniak. Młodzicy Piotr Kuś 32, Igor Augustyniak 52.

Dzień wcześniej został rozegrany Puchar Polski w indywidualnej jeździe na czas w którym najlepsza z zawodników Wielunia również była Dominika Włodarczyk. Wykręciła 6 czas dnia w śród Juniorek (do podium straciła 10s), 24 była Sandra Bralińska, 27 Marta Glapa. Junior Mateusz Włodarczyk uzyskał 45 rezultat. Młodzicy 40 miejsce Piotra Kuśa, 58 miejsce Igora Augustyniaka.
Młodziczki 31 Klaudia Piśniak, 37 Julia Pietrzak.